6 příznivých vlivů kávy na lidský organismus

8.10.2018

Snazší hubnutí a prevence vzniku rakoviny. To je jen několik z mnoha známých výhod pravidelného pití kávy. Káva nejen skvěle chutná, ale navíc blahodárně působí na zdraví i krásu - ať už zevnitř díky povzbuzujícímu kofeinu, nebo zvenku na naši pleť prostřednictvím pleťových masek.

Jak tedy káva působí na lidský organizmus?

1. Káva pomáhá s hubnutím

Káva obsahuje hořčík a draslík. Ty podporují tvorbu a využití inzulinu, čímž pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi a snižovat tak touhu po sladkostech.

2. Káva přímo pomáhá spalovat tuk

Kofein pomáhá využití tuku jako zdroje energie.

3. Káva může snižovat riziko vzniku rakoviny

Některé studie ukázaly, že káva snižuje riziko vzniku rakoviny prostaty u mužů o 20 % a riziko vzniku endometriálního karcinomu u žen o 25 %. Kofein také snižuje riziko vzniku bazaliomu, nejčastějšího typu rakoviny kůže.

4. Káva snižuje pravděpodobnost výskytu Parkinsonovy choroby

Studie ukázaly, že pravidelná konzumace kávy snižuje riziko jejího vzniku až od 25 %, protože kofein povzbuzuje aktivitu v částech mozku, které choroba postihuje.

5. Káva zlepšuje náladu, pomáhá bojovat proti depresi a snižuje riziko sebevraždy

Kofein stimuluje centrální nervový systém a zvyšuje produkci neurotransmiterů jako serotoninu, dopaminu a noradrenalinu. 2 šálky kávy denně údajně snižují riziko rakoviny až o 50 %!

6. Pleťová maska z kávy povzbudí pleť

Z mleté kávy lze snadno připravit pleťovou masku. Kávu stačí smíchat se žloutkem a olivovým olejem a na 15 minut nanést na pleť, což zanechá pleť hladkou a vyživenou.

BE Petra Clinic Honduras coffee

Nově vám nabízíme čerstvě praženou kávu z Hondurasu, 100% Arabica. Zelená káva se pěstuje na plantážích, v nadmořské výšce 1.300 - 1.450 m. n. m., kterou přímo nakupujeme od známých majitelů plantáží. Káva se ručně sklízí, prochází vodní cestou a pak se suší a balí do jutových pytlů. Osobně jsme u toho, přebíráme si ji a dovážíme do naších skladů v ČR. Káva se praží v pražírně v ČR a je tedy vždy čerstvá. Ručně se balí, přičemž ji důsledně kontrolujeme.

Jedinečnost kávy Petraclinic Coffee spočívá v jejím pěstování ve stínu. Tím se prodlužuje doba zrání a zvyšuje počet opylovačů. Výsledkem je komplexní chuť kávy s ovocným aroma. Bohatá sopečná půda, dostatek srážek a vysoká nadmořská výška plantáží spolu s pěstováním ve stínu činí z kávy BE Petra Clinic Honduras coffee velmi kvalitní, výběrovou kávu.