Trápí vás pleť pod rouškou? Známe řešení

11.9.2020

Od počátku pandemie řešíme problémy našich klientů, kteří nás stále častěji navštěvují s problémy způsobenými nošením roušky. I díky těmto zkušenostem známe postupy a metody, které s léčbou těchto problémů pomáhají a o které se s vámi rádi podělíme.

Časté nošení roušky nejen zhoršuje stávající problémy s pletí, ale často také způsobuje úplně nové. Vůbec nejčastěji řešíme akné, ale vyskytuje se i atopický ekzém, rosacea nebo kuperóza. Soupis rad a mouder na řešení každého takového problému je takřka nekonečný a konkrétní řešení je lepší nechat na osobní konzultaci. Obecný postup je ale vždy podobný - kombinace domácí péče a prevence a odborné ho čištění pleti a léčby akutních problémů.

Úplným základem je domácí péče a hlavně prevence. Doporučujeme prevenci ve čtyřech krocích. Nejprve pleť pod rouškou pečlivě vyčistíme čistícím přípravkem, na který jsme zvyklí nebo který doporučil lékař na náš typ pleti. V druhém kroku aplikujeme pleťové tonikum, které pleť dočistí a obnoví její pH. Následuje léčba specifických kožních problémů, které nás trápí, a ve čtvrtém kroku aplikujeme sérum nebo jiný přípravek, který doporučí dermatolog.

Důležitou roli v důsledné péči o pleť pod rouškou hraje i moderní estetická medicína. Dennodenně řešíme výše zmíněné potíže našich zákazníků a na řadu tedy přichází léčba akné a jizev po akné a léčba růžovky. Pleť pod rouškou zároveň hloubkově čistíme, což nástup kožních chorob zpomalí, nebo mu úplně zabrání. K nejčastěji podstupovaným takovým zákrokům patří luxusní kosmetické přístrojové rituály, které pleť čistí zvenku i zevnitř, nebo laserová maska, která pleť důkladně vyčistí a zároveň redukuje projevy akné.

Nepodceňujte prevenci a objednejte se na konzultaci, kde se dozvíte správný postup pro váš typ pleti a vaše konkrétní potíže.