David Hecl

Ing. David Hecl

Odborný konzultant, kapitán dopravních letadel.

David Hecl působí v Petra Clinic jako odborný konzultant v oblasti leadershipu, komunikace a rozhodovacích procesů. Pro rezervaci termínu konzultace s tímto odborníkem nás prosím kontaktujte na recepce@petraclinic.cz.

David Hecl se poprvé stal kapitánem dopravního letadla v roce 2001, kdy létal u Českých aerolinií. Během své kariéry v ČSA zastával pozici manažera kvality pro výcvik letových posádek a poté funkci zástupce vedoucího pilota a pilota-instruktora na B737.

V roce 2009 nastoupil do Emirates Airline, kde se postupem času stal prvním českým kapitánem na největším letadle světa Airbusu A380. V Emirates Airline pracoval jako instruktor na A380. Učil na něm létat piloty z celého světa. Po odchodu z Emirates v roce 2018 létal až do „zastavení“ letecké dopravy po celém světě jako kapitán na Airbusu A380 u Korean Air se sídlem v Seoulu. Stal se tak jako první Čech kapitánem na Airbusu A380 ve dvou světových společnostech Emirates Airline a Korean Air. Po návratu zpět do Česka se vrátil ke své instruktorské kariéře na „malých“ letadlech, lektorské a konzultační činnosti.

Za posledních 25 let měl příležitost získat širokou škálu leteckých a manažerských zkušeností na místní i mezinárodní úrovni a těší se na jejich sdílení.