Jan Mühlfeit

Ing. Jan Mühlfeit

Globální stratég.

Jan Mühlfeit je globální stratég, kouč top manažerů, olympijských vítězů, umělců a autor bestselleru The Positive Leader (Pearson 2016). Jeho osobním posláním je pomáhat jednotlivcům, organizacím a zemím po celém světě odemykat jejich lidský potenciál. Jan má za sebou velmi úspěšnou karieru 22leté kariéry ve společnosti Microsoft, kde pracoval na různých vedoucích pozicích. Jeho poslední působení v této high-tech korporaci bylo v roli Prezidenta pro Evropu (2007-2014).

Na základě jeho hlubokých znalostí a zkušeností vytvořil zcela unikátní metodiku, jak najít osobní výjimečnost pro jednotlivce i týmy. S touto metodikou pracuje ve svých seminářích „Odemykání lidského potenciálu“ a „Odemykání týmového potenciálu“ po celém světě, kde učí jednotlivce i týmy, jak odhalit jejich silné stránky a najít v nich to nejlepší, tak aby se dostavali do tzv. stavů flow, kdy je člověk nejenom úspěšný,protože nejlépe využívá svůj talent, ale i štastný, protože děla to co ho baví. Jeho techniky ukazují organizacím, jak vytvářet synergie v týmu, inspirovat lidi prostřednictvím pozitivního vedení a poskytovat optimální výkon prostřednictvím flow.

Své kurzy Jan vyučuje v celosvětovém měřítku, spolupraje s mnoha významnými společnostmi S&P 500. Mezi jeho klíčové klienty patří Exxon Mobile, GE, Dentons, Microsoft, Generali, UniCredit, Siemens, Bosch, Société General, Škoda, Skanska, Erste, HP, SAP, a mnoho dalších.

Společně s Kateřinou Novotnou vytvořil speciální seminář pro děti a rodiče – „Odemykání dětskho potenciálu - který vede děti k sebepoznání a nalezení své osobní jedinečnosti. Spolu s Kateřinou Novotnou je i autorem knižního bestselleru Odemykání dětského potenciálu.

V oblasti koučování a mentoringu spolupracuje s INSEAD, Cambridge, Gallup, Imperial Colege, McLean Hospital, Harvard Medical School Affiliate. Jan vytvořil spolu s autorem mnoha světových bestsellerů Deepakem Choprou online kurs The Positive Leader.

Jan je vyhledávaným globálním řečníkem na přednáškách pro např. Světové ekonomické fórum, Evropská komise, OECD, Harvard, Cambridge, INSEAD, MIT, Imperial College, Michigan University, Washington Post a Economist. Během své kariéry poskytl jako odborník osobního rozvoje a vrcholový manažer rozhovory pro CNN, CNBC, Bloomberg, New York Times, The Wall Street Journal, Financial Times či La Tribune.

V minulých letech byl moderátorem „ČT24 Rendez-vous“ talk show a moderátorem pořadu ČT „Skrytý potenciál“. V současné době má vlastní talk show „Myšlení první ligy“ na rádiu ZET, a s Kateřinou Novotnou pořad „Tip F1 pro chytré rodiče na rádiu Frekvence 1.

Časopis Corporate Vision zařadil Jana Mühlfeita na list Coaching Top 50 a magazin CEO Today mu udělil Managament Consulting Award.